www.gamepro.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.gamepro.yetkin-forum.com

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

fener'in Transferleri

YazarMesaj
admin
Admin
Admin

fener'in Transferleri Empty
MesajKonu: fener'in Transferleri   fener'in Transferleri Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 12:27 pm

BILICA VE BEKİR IMZALADI

Sivas forması altında müthiş bir sezon geçiren Brezilyalı Bilica ile 3 yıllık sözleşme yapıldığını dün duyurdu. Gaziantepli Bekir İrtegün ile de anlaşma yapıldı

Fenerbahçe transfere fırtına gibi girdi... Sarı-Lacivertliler, daha önce prensip anlaşmasına vardığı Sivasspor’un yıldızı Bilica’ya 3 yıllık imza attırdı. Brezilyalı savunmacı, Kırmızı-Beyazlı ekibin bu sezonki en flaş ismiydi. Yasin Çakmak’ın, Bilica’nın bonservisine karşılık takasta kullanılacağı bildirildi.

Transferin ilk resmi gününe hızlı başlayan Kanarya’nın bombaları bununla da bitmedi. Fenerbahçe, Gaziantepspor’un başarılı stoperi Bekir İrtegün ile 3 yıllık anlaşma yaptı.

Selçuk Şahin de tamam...

Uzun süredir görüşmelerin sürdüğü Selçuk Şahin’in sözleşmesinin de 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıl daha uzatıldığı belirtildi. Milli takım forması da giyen tecrübeli oyuncunun, Almanya’dan Stuttgart ile Hertha Berlin, İspanya’dan Deportivo ve İngiltere’den de Blackburn Rovers’ın tekliflerine rağmen kulübünde kalmayı tercih ettiği kaydedildi. Fenerbahçe, bu transferleri ilk kez yaptığı ilginç bir uygulamayla kulübün resmi sitesi yerine Fenercell abonelerine, cep telefonu mesajıyla duyurdu. Bu arada kupasız kapatılan sezon nedeniyle çok güçlü bir kadro kurmayı planlayan Sarı-Lacivertliler’in el sıkıştığı Manisaspor’un genç file bekçisi Ufuk Ceylan’a da önümüzdeki günlerde resmi imzayı attıracağı öğrenildi. Selçuk Şahin'in de seneliği 1.1 milyon euro'dan 3 yıllık imza attığı belirtildi.

ÖZER HURMACI DA FENER'DE

Sarı lacivertliler, M.Topuz, Bilica ve Bekir’in ardından transferin gözde ismi Ankarasporlu oyuncuyu da kadrosuna kattı. F.Bahçe, Özer’in kulübüne 4.2 milyon Euro artı iki oyuncu verecek.

Hurmacı: "Fenerbahçe'de efsane olmak istiyorum"

BAŞKAN Aziz Yıldırım’ın kongrede üç yıl üst üste şampiyonluk sözü vermesinin ardından dış transferin en hareketli takımı olan Fenerbahçe, Özer Hurmacı’yı da resmen kadrosuna kattı. Mehmet Topuz, Bekir İrtegün, Bilica derken sarı lacivertliler, daha önce prensip anlaşmasına vardığı Ankarasporlu yetenekli orta saha oyuncusunu da renklerine bağlamayı başardı. Transferin gözde isimlerine tek tek imza attırıp şov yapan Sarı Kanaryalar, Özer Hurmacı karşılığında Ankaraspor’a adeta servet ödeyecek.

TOPUZ FENERBAHÇE'DE

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz ile Kayseri'de saatler süren görüşmenin ardından anlaşarak İstanbul'a getirdi.

Aziz Yıldırım, bugün özel uçakla gittiği Kayseri'de, Kayserispor Kulüp yöneticileri ile gece saat 23.50'ye kadar kulüp tesislerinde görüşmeler yaptı. Antalya'dan Kayseri'ye gelen Mehmet Topuz'un da katıldığı görüşmeler gece yarısı sona ererken, tarafların ise anlaştığı bildirildi. Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz'u da yanına alarak gece saat 00.15 sıralarında Kayserisporlu yöneticilerle birlikte kulüpten Erkilet Havaalanı'na geçti.

Topuz İstanbul'da

Karşılıklı görüşmelerin ardından Kayserispor yöneticileri ve Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım'ın anlaşmaya varması ile birlekte spor kamuoyunu bir haftadır meşgul eden Mehmet Topuz bilmecesi de çözülmüş oldu. Başkan Aziz Yıldırım anlaşmanın sağlanmasının ardından hiç beklemeden yeni transfer Mehmet Topuz'u da yanına alarak yönetici arkadaşları Şekip Mosturoğlu ve Nihat Özdemir ile birlikte gece 02.20 sıralarında özel bir uçakla Sabiha Gökçen havaalanına indi.

Topuzun kendisini 3 yıllığına Fenerbahçe'ye bağlayacak resmi imzayı Pazartesi düzenlenecek imza töreninda atacak.

FENER'İ UÇURACAĞIM

Fenerbahçe, teknik direktör Christoph Daum'la anlaşma sağlarken, Alman hocayla yapılan görüşmenin perde arkasında ilginç diyalogların yaşandığı ortaya çıktı.

Fotomaç'ın ulaştığı bilgiye göre, Daum geçen hafta İspanya'da kendisine transfer teklifinde bulunan yönetici Ali Yıldırım'a sitemde bulundu. Tecrübeli teknik adam, Yıldırım'a "Beni B planı, C planı olarak düşünmemeliydiniz. Teknik direktör ararken beni liste başına yazmalı, ilk önce bana gelmeliydiniz. Çünkü ben F.Bahçe'yi ve Türk futbolunu çok iyi tanıyorum. F.Bahçe'nin taraftarını, tesislerini biliyorum; odalarına, kapı numaralarına kadar her şey ezberimde" ifadesini kullandı.

Ali Yıldırım ise bu sözler karşısında hem şaşırdı hem de Daum'un F.Bahçe'ye gelmeye hazır olduğunu söylemesiyle sevindi. Daha sonra Daum, üç yıl üst üste şampiyonluk için güçlü bir kadro gerektiğini dile getirdi. Ali Yıldırım da transfere ciddi bir bütçe ayırdıklarını belirterek, "Başkanımız kararlı. Müthiş bir kadro kuracağımızı garanti ederiz" deyince, Daum "Ben de size F.Bahçe'yi uçuracağımı garanti ederim" dedi. F.Bahçe'nin Daum ile Köln arasındaki tazminat sorununu da çözdüğü kaydedildi. Bu arada yönetimin, Daum'un da onayıyla Leverkusen'in 24 yaşındaki İsviçreli sağ kanat oyuncusu Barnetta için girişimlere başladığı belirtildi.

Bild Gazetesi gece yarısı duyurdu

Almanya'nın en büyük gazetelerinden Bild dün gece yarısı internet sitesinde Daum'un F.Bahçe ile kesin olarak anlaştığını yazdı. Gazeteye göre, Alman hocayı G.Saray'ın elinden kapan Fener, Daum'a yıllık 3.5 milyon euro ödeyecek.

KAYNAK:FOTOMAÇ
http://gamepro.yetkinforum.com

fener'in Transferleri
1 sayfadaki 1 sayfası